Аутсорсинг бухгалтерії. Чому і кому це вигідно?

Аутсорсинг - це використання зовнішнього ресурсу. Якщо детальніше – це коли замовник доручає іншій організації виконувати певні завдання (функції) або бізнес-процеси. Існують різні напрями та функції, які підприємства можуть передати на аутсорсинг, Серед найпоширеніших із них - аутсорсинг у сфері бухгалтерського, податкового обліку і фінансів.

Залучення спеціалізованих компаній на аутсорсинг бухгалтерії дозволяє бізнесу сконцентруватися на основних, пріоритетних напрямках роботи.

Аутсорсинг бухгалтерського обліку дозволяє уникнути проблеми пошуку персоналу, підвищення його кваліфікації. Таким чином, вирішується проблема безперервності робочого процесу, виключається потреба в заміні бухгалтера на період відпустки або з іншої причини його відсутності.

Головною ж цінністю аутсорсингу є можливість використання досвіду і професіоналізму аутсорсингової компанії. Адже при виникненні тієї чи іншої проблеми, бізнесу, малому чи великому, часто доводиться для її вирішення витратити додаткові й чималі ресурси. При цьому компанія, що спеціалізується у сфері ведення бухгалтерського обліку, як правило, має вже готове рішення проблеми.

Компанія, що спеціалізується на наданні певних послуг, першою зустрічається з новими викликами в цій галузі, інвестує у вироблення рішень і розвиток технологій, у постійне підвищення кваліфікації свого персоналу.

Делегування бізнес-процесів на аутсорсинг – це не лише інструмент оптимізації витрат, але й потужний стимул розвитку бізнесу, підвищення ефективності персоналу та активізації просування компанії та послуг.

Крім цього, передача аутсорсинговій компанії функції ведення бухгалтерського обліку має ще одну неоціненну перевагу - це передача ризиків і відповідальності за правильність ведення бухгалтерського обліку, можливість компенсувати понесені збитки при наявності помилок.